چراغ های استخری و آبنما

چراغ های استخری و آبنما

LIGHTS UNDER WATER

چراغ استخری و آبنما به صورت روکار فلت و پایه ­دار و نیز توکار با نوردهی بسیار قوی، مصرف کم انرژی و طول عمر بالا تولید می شود. LIGHTS UNDER WATER با قابلیت تعویض و ترکیب رنگ ها، در سه نوع تک رنگ، فول کالر و RGB می باشد.

بدنه چراغ استخری  روکار ازجنس استیل مرغوب، چراغ استخری توکار و دورلوله از ABS یا استیل تولید می­شود.

LED های داخل چراغ استخری و آبنما طبق سفارش، تعداد متفاوتی از LED POWER 1W ،۳W می باشد.

این چراغ  با لنزهای دارای زاویه تابش مختلف، مقاوم در برابر آب، درجه حفاظت IP68 و در توان های مختلف موجود می باشد. کاربرد چراغ های استخری و آبنما  کنار درختان، در داخل آب استخرها، آبنماها، حوضچه ها، و … می باشد.

نکاتی در مورد نورپردازی آبنماها

در نورپردازی فواره ها برای نمایش هرچه بهتر و تاثیرگذارتر لازم است نورافکن از نزدیکترین فاصله به نازل آب نصب شده تا صعود آب نورپردازی شود (با توجه به وجود چراغ های سرنازلی led می توان این نورافکن ها را زیر نازل و در راستای آن نصب نمود) و در نقطه فرود مجدد آب به استخر نیز از نورافکن هایی برای نورپردازی سطح آب،کار گذاشته می شود تا چشم انداز مواج شدن آب در نقاط فرود جذاب تر باشد، کار گذاشته می شوند.

اصول اولیه طراحی در آبنماهای موزیکال هم به شرح فوق است با این تفاوت که افکت های نوری توسط شما و بر اساس ریتم موجود در صدا و همچنین نوع پاشش و زمان آن که همگی متغییر هستند تعیین شده و برنامه ریزی می شود. و به عنوان یک حرفه ی تخصصی مطرح است.

چراغ های استخری و آبنما

نکات حائز اهمیت در نصب نورافکن ها (چراغها):

۱- چراغهای استخری نسل جدید از لامپ های led بهره می برند و نیاز به خنک شدن دارند و معمولا با پیش فرض اینکه در آب نصب می شوند فاقد ساختار هوا خنک می باشند. لذا جهت جلوگیری از صدمه چراغ را زیر سطح آب نصب کنید.

(چراغ هایی که دارای بدنه ی آلومینیومی هستند گرما را زودتر منتقل می کنند).

۲- با توجه به خطرات نشت جریان الکتریکی در آب, از چراغ های با ولتاژ ایمن استفاده کرده و در زمان نصب دقت لازم را به عمل آورید.

(چراغ های استخری باید کاملا واترپروف (IP68) باشند و مقاومت خوبی در برابر خوردگی داشته باشند).

۳- با توجه به شکست نور در آب و کاهش راندمان چراغ در این شرایط، چراغ ها نهایتا در فاصله ۱۰ سانتیمتری از سطح آب نصب گردد.

۴- اگر نقطه فرود آب در نزدیکی نازل است نیاز به کارگذاری نورافکن دیگری نیست و می توان با تعیین صحیح زاویه تابش لامپ و نصب درارتفاع مناسب از سطح آب، نقطه صعود و فرود آب را همزمان با یک نورافکن نورپردازی نمود.

۵- با توجه به امکان ساخت چراغ های Led با رنگ های متنوع و زوایای تابش مختلف (Beam angel) در خصوص تعیین رنگ نور به ماهیت و کاربرد فضای آبنما توجه کرده و زاویه تابش لامپ های چراغ را (تعیین لنزled) را بر اساس نوع پاشش آب و نوع سرنازل انتخاب نماییم.

(مثلا در فواره هایی با پاشش آب بصورت خطی باید از لنزهای بسته ۵ تا ۱۵ درجه و در فواره های قُل زن که معمولا ارتفاع کمی داشته و پهنای بیشتری دارند از لنزهای ۴۵ تا ۹۰ درجه استفاده گردد).

 

برای سفارش با ما در تماس باشید:

آدرس دفتر ما: تهران، خیابان جمهوری، ساختمان آلومینیوم،  طبقه اول جنوبی، واحد ۱۲۰

تلفن های تماس ما:

۶۶۷۲۴۲۳۲-۳۳۹۸۲۳۲۵

۶۶۷۰۰۶۴۰-۶۶۷۰۸۳۱۳

۶۶۷۰۷۲۰۰-۶۶۷۰۰۵۴۰