پروژکتورهای LED

پروژکتورهای ال ای دی در انواع SMD و COB با توان های متفاوت عرضه می گردد.

از پروژکتورها جهت نورپردازی ساختمانها، ستونها، نورپردازی محوطه، استفاده در تونل ها و سیلوها و کارخانجات و… استفاده می گردد.

عموما پروژکتورها دارای IP65 (ضد گرد و غبار و نفوذ آب) می باشند. تنوع در شکل و توان و رنگ نور LED این امکان را برای مصرف کننده فراهم می سازد که برای نورپردازی مکان خود از پروژکتور مناسب استفاده نماید.

برخی از پروژکتورها به صورت مولتی کالر و برخی فول کالر دارای قابلیت کنترل ازراه دور و یا تابلو فرمان مرکزی بوده که این امکان را برای مصرف کننده ایجاد می نماید تا در زمان های دلخواه نورپردازی متفاوتی (تنوع در رنگ) داشته باشد.

مصرف بسیار پایین پرژکتور LED نسبت به پروژکتور مدادی و گازی و متال از مزیت های برتر آنها می باشد.

روشن کردن مساحت‌های بزرگ

پروژکتورهای LED برای روشن کردن مساحت‌های بزرگ طراحی و ساخته شده‌اند. پروژکتورهای ال ای دی در دو خانواده بزرگ SMD و COB دسته بندی می‌شوند. در مقاله‌ای پیش از این تفاوت پروژکتور‌های COB و SMD را توضیح داده‌ایم. در ادامه این مقاله به برخی از کاربردهای پروژکتور LED اشاره می‌کنیم.

پروژکتور ال ای دی و نورپردازی امنیتی (Safety Lighting)

پروژکتور LED مکمل خوبی برای سیستم‌های امنیتی خانه‌های ماست. نور با کیفیت این پروژکتورها به دوربین‌های مداربسته کمک می‌کنند تا تصاویر بهتر و باکیفیت‌تری را ضبط کنند. همچنین استفاده سنسورهای حرکتی به همراه این پروژکتورها باعث می‌شود تا هیچ حرکت مشکوکی از نظر شما دور نماند.

در بسیاری از کشورها نیز استفاده از پروژکتور ال ای دی برای روشنایی معابر و اماکن عمومی آغاز شده است. پروژکتورهای LED نور باکیفیت‌تر و مصرف انرژی کمتری دارند و این موضوع باعث می‌شود تا احساس امنیت شهروندان در زمان حضور در این اماکن افزایش یابد و آمار جرائم نیز کاهش پیدا کند.

استفاده از پروژکتور LED در نورپردازی عمومی

یکی از کاربردهای رایج پروژکتورهای LED استفاده به عنوان روشنایی در استادیوم‌ها و اماکن ورزشی است. استفاده از نوری با کیفیت مثل پروژکتور LED به ورزشکاران در زمان حضور در زمین کمک می‌کند تا دید بسیار بهتری داشته باشند. تماشاچیان نیز از دیدن مسابقه لذت بیشتری خواهند برد.

بسیاری از کارخانجات و انبارهای صنعتی نیز از پروژکتور ال ای دی برای تامین نور محیط داخلی خود استفاده می‌کنند. کیفیت بالای نور باعث افزایش روحیه و انرژی کارکنان می‌شود، همچنین ایمنی محیط کار را نیز بهبود می‌دهد.

پروژکتور ال ای دی و نورپردازی تزئینی

موزه‌ها و اماکن تاریخی اغلب از پروژکتورهای LED برای زیبایی محیط و فضاسازی متناسب با جو فرهنگی محیط استفاده می‌کنند. از آن‌جا که چراغ‌ها و روشنایی‌های ال ای دی می‌توانند رنگ‌های متفاوت تولید کنند، نیازی به استفاده از فیلترهای گران قیمت در استفاده از پروژکتورهای LED دیگر وجود ندارد.

  • مشخصات پروژکتور ال ای دی:

توان مصرفی پرژکتور: از ۳ W تا ۱۸۰ W

رنگ بندی: تک رنگ – RGB

شار نوری پروژکتور: ۱۲۰۰۰-۹۶۰۰-۸۴۰۰-۷۲۰۰-۵۷۶۰-۴۳۲۰-۳۰۰۰-۲۴۰۰-۱۸۰۰-۱۰۸۰ Lm

ولتاژ کاری:AC ۱۸۰-۲۶۰